Zakup nieruchomości od dewelopera ? Dlaczego warto działać z brokerem?

19.07.2016

Wybór mieszkania w nowej inwestycji wiąże się z szeregiem przygotowań. Pewny deweloper wyróżnia się stabilną sytuacją finansową i solidną realizacją projektu budowlanego. Agent nieruchomości sprawdzi bezpieczeństwo zakupu i wynegocjuje korzystną cenę. Czy wiesz, że nie musisz płacić za jego wsparcie?

 

Mieszkania z rynku pierwotnego wyróżniają się szczególną popularnością. Potwierdzają do badania TNS. Polacy chętniej inwestują w lokale nieużywane, by stać się ich pierwszymi właścicielami. Deweloperzy w związku z tym budują coraz więcej i starają się dopasować swoje oferty do potrzeb klientów – jednocześnie zabiegając o ich zainteresowanie. Jak z morza ofert wyłowić tę jedyną? Liczy się wybór bezpiecznej inwestycji, finansowanej zgodnie z planem i budowanej przy zapewnieniu najwyższej jakości. Samodzielne poszukiwania to tylko jedna z możliwości. Warto oprzeć się na doświadczeniu ekspertów – zwłaszcza, że najczęściej ta usługa jest bezpłatna.

 

Eksperckie wsparcie zakupu na rynku pierwotnym

Bonum Nieruchomości nie pobiera prowizji od kupujących. W związku z tym możesz połączyć zakup mieszkania z usługą profesjonalnego doradztwa. Rolą agenta nieruchomości przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego jest:

  • wsparcie procesu poszukiwania,
  • doradztwo na każdym etapie współpracy
  • weryfikacja wskazanej nieruchomości
  • skuteczne negocjacje
  • dopilnowanie formalności

Znajomość rynku nieruchomości pozwala na wybór sprawdzonego inwestora. Biuro decyduje się na współpracę tylko z pewnymi partnerami. To gwarancja jakości usług dla obydwu stron. Niedotrzymywanie terminów, kłopoty finansowe lub niekorzystne rozwiązania architektoniczne – to problemy, z którymi spotykają się kupujący mieszkania z pierwszej ręki. Wiedza agenta pozwala na weryfikację dewelopera oraz jego oferty, by zapobiegać takim kłopotom. Wnikliwa analiza sytuacji firmy i znajomość obowiązkowych zapisów w dokumentacji inwestycji pozwolą szybko wybrać nieruchomość wartą zainteresowania.

 

Dopasowane oferty i korzystne ceny

Pamiętaj o tym, że agent dopasuje poszukiwania do Twoich wymagań. Dzięki temu, że wie, jakie inwestycje są na etapie budowy we wskazanej lokalizacji i zna ich szczegóły, może zaproponować kilka interesujących mieszkań różnych deweloperów. Zna rynek i wie o osiedlach, których jego klient mógł nie brać pod uwagę. Gdy kupujący wybierze się na własną rękę do biura sprzedaży, pozna tylko ofertę związaną z konkretnym osiedlem. Podobnie wygląda kwestia ostatecznej ceny. Kuszące promocje i korzystne dodatki do mieszkania wykończonego pod klucz to nie jest wszystko. Pośrednik jako dobry negocjator wie, na czym może zaoszczędzić kupujący. Oprócz tego, jako partner ma większe możliwości, więc jest w stanie wywalczyć niższą cenę zakupu dla swojego klienta.

 

Współpraca z agentem przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego jest prawdziwym ułatwieniem. Zwłaszcza, że jego obowiązki to również sprawdzenie wszystkich punktów umowy pod kątem bezpieczeństwa kupującego i domknięcie pozostałych formalności. Dzięki temu transakcja zamyka się kompletną dokumentacją i jasnymi warunkami współpracy z deweloperem. Dowiedz się, co przygotowali dla Ciebie eksperci Bonum.

 

 

file
POWRÓT
Udostępnij tekst znajomym!