Współpraca z biurem to bezpieczeństwo transakcji

26.07.2016

Kupno i sprzedaż mieszkania stały się łatwiejsze dzięki internetowi. Portale ogłoszeniowe umożliwiają amatorskie badanie rynku nieruchomości online każdemu. Od przeglądania ofert do zamknięcia transakcji jest jednak długa droga – skróci ją profesjonalista. Dzięki jego wiedzy bezpiecznie osiągniesz swój cel.

 

Współpraca z biurem nieruchomości to rodzaj inwestycji. Szybkie działanie, zdjęcie części obowiązków z klienta to ważne zalety pomocy ekspertów. Jednak wygrywa bezpieczeństwo – czyli transakcja bez niespodzianek. To równie ważne zarówno dla przyszłych właścicieli nieruchomości, jak i sprzedających. Broker, proponując wyłączną współpracę, bierze na siebie dużą odpowiedzialność: poprowadzi Cię bezpiecznie do końca transakcji

 

Tylko sprawdzone nieruchomości

Dla kupujących liczy się nie tylko cena transakcyjna. Agent wskaże pełną kwotę zakupu nieruchomości, z uwzględnieniem dodatkowych kosztów w postaci podatków. Jeśli zakładany budżet pozwala na zakup właśnie tego mieszkania, zaczyna się najtrudniejsza część: sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości i dopasowanie kroków formalnych. Zdarza się, że prawdziwa historia nieruchomości odbiega od tego, co przedstawia sprzedający. Z ksiąg wieczystych nie da się wyczytać wszystkich informacji. Zdarza się, że kupujący podejmuje decyzje w pośpiechu, bez weryfikacji punktów umowy. W efekcie podpisuje dokument, który go nie chroni, i wpłaca szybko zadatek. Pośrednik przestrzega przed pochopnymi decyzjami nie tylko dlatego, że jest głosem rozsądku rozemocjonowanego kupującego. To jego obowiązek. Jeśli dopuści do nieprawidłowego przeniesienia własności, pominie weryfikację sytuacji prawnej, poniesie konsekwencje.

 

Pierwsza pomoc dla sprzedającego

Sprzedający, opierając się na wiedzy agenta, oferuje pewną nieruchomość. Przygotowanie do sprzedaży oznacza w pierwszej kolejności zamknięcie spraw formalnych, blokujących bezpieczną transakcję. Często pozornie skomplikowany problem zostaje błyskawicznie rozwiązany dzięki doświadczeniu eksperta. Po zapoznaniu się z aktualną sytuacją nieruchomości pośrednik dokładnie wyjaśni każdy etap działania, by właściciel mógł uregulować zaległe opłaty i zweryfikować kwestie związane z prawem własności. Kolejny etap to dobór pewnej grupy klientów: dzięki wsparciu biura mieszkanie oglądają już wstępnie zweryfikowane osoby.

 

Agent odpowiada za przygotowanie wszystkich formalności. Jeśli niezbędna jest umowa przedwstępna przy kredytowaniu zakupu, ekspert przygotuje ją tak, by chronić interesy stron transakcji. Może również zarekomendować notariusza, gdy chcesz zabezpieczyć zakup aktem notarialnym. Jednym z ważniejszych punktów współpracy są negocjacje ostatecznej ceny. Dzięki doświadczeniu i zdolnościom, pośrednik potrafi osiągnąć porozumienie obu stron bez naruszania ich interesów. Ten etap pozwala na osiągnięcie celu: sprzedającemu i kupującemu.

file
POWRÓT
Udostępnij tekst znajomym!