Kreatywna przestrzeń biurowa - czyli liczy się wnętrze

15.12.2016

Biuro jest miejscem projektowanym przede wszystkim dla pracowników i klientów. Ważne, by przestrzeń sprzyjała integracji oraz ich chęci do działań pod wspólnym dachem. Stworzenie miejsca, w którym różni ludzie, wykonujący inne zadania, będą czuli się dobrze, to prawdziwe wyzwanie. Kreatywne biuro to nie moda, ale wymóg ? zwłaszcza w niektórych branżach.

 

W pracy spędzamy 40 godzin tygodniowo. Ważne, by móc nie tylko działać efektywnie przez 8 godzin dziennie, ale też czuć się w biurze komfortowo ? wystrój ma na to ogromny wpływ. Pomysł na aranżację wnętrza firmy zależy od charakteru jej działalności i sposobu pracy zatrudnionych. Kreatywnie zaplanowana przestrzeń sprzyja świeżym pomysłom, burzom mózgu i samodzielnej pracy koncepcyjnej. Biuro ma w końcu służyć pracownikom.

 

Moda czy potrzeba?

Niezależnie od tego, czy chodzi o agencję marketingową czy firmę IT, miejsce pracy musi inspirować do działania. Funkcjonalne gadżety, energetyczne kolory i miejsca relaksu ? kreatywne biuro wyróżniają modne rozwiązania. Jeśli pomysł i jego realizacja są dobre, najnowsze trendy są doskonałym ułatwieniem. Zaplanowanie strefy ciszy z miękkimi kanapami i playroomu stworzonego do odświeżającej przerwy lub letniego ogródka na balkonach uwzględnia potrzeby pracowników o różnych typach osobowości. To właśnie wyróżnik nowoczesnej przestrzeni do pracy. Niektórzy wolą pracować w absolutnej ciszy, inni świetnie czują się, gdy pracują blisko ludzi, z którymi mogą konsultować się na bieżąco. Nowe trendy w architekturze wnętrz ułatwiają stworzenie miejsca pracy, w którym każdy poczuje się dobrze: programiści, copywriterzy, dział HR i kadra zarządzająca. To samo dotyczy sal konferencyjnych, które sprzyjają spotkaniom z klientami wielu branż. Hasła motywacyjne, motywy przewodnie związane z marką lub designerskie fototapety tworzą miejsce sprzyjające biznesowym konwersacjom.

 

Serce Twojej firmy

Wnętrze firmy wynika z jej filozofii, wyróżników i oczywiście specyfiki działalności. Międzynarodowa firma informatyczna, zatrudniająca głównie mężczyzn, może zaplanować chłodne loftowe wnętrze z dominacją czerni. Jednak energiczny zespół młodych grafików dużo lepiej poczuje się w niebanalnym wnętrzu pełnym zdjęć, odważnych kolorów i inspirujących gadżetów. Kolory marki warto włączyć w biurowy wystrój, jednak nie wszystkie sprzyjają pracy ? tutaj warto zaufać doświadczeniu architekta. Kreatywne biuro jest elastyczne, niejednolite, urozmaicone szeregiem rozwiązań. W dynamicznej firmie codziennie dzieje się coś nowego, dlatego przestrzeń musi być dopasowana do każdej sytuacji firmowej. Jednak kreatywność nie oznacza przesady, a nadmiar będzie jej szkodził: wystarczy, że kolory będą rozpraszać, a modne szklane drzwi nie wygłuszą hałasu korytarza. Przemyślany projekt pozwoli na zaaranżowanie miejsca, które samo w sobie będzie motywacją do pracy. Eksperci Bonum Nieruchomości pomogą w wyborze pracowni architektonicznej, która spełni wszystkie Twoje wymogi.

 

file
POWRÓT
Udostępnij tekst znajomym!