Bezpieczny wynajem obcokrajowcom - zwiększ swoje szanse

04.04.2016

Główna grupa najemców w Polsce to studenci i absolwenci, którzy dopiero zaczynają pracę. Warto jednak zwrócić uwagę na obcokrajowców: to oni coraz częściej szukają mieszkań w największych polskich miastach. Bariera językowa znika dzięki specjalizacji agentów nieruchomości. Dowiedz się więcej na ten temat.

 

Jeśli poszukujesz lokatora, pamiętaj, że nie wszyscy znają język polski. Warto zastanowić się nad zwiększeniem szans na szybki i korzystny wynajem: uwzględniając klientów zagranicznych. Ogłoszenie po angielsku to tylko pierwszy krok. Obcokrajowcy bardzo często korzystają z pomocy biura nieruchomości. To dla nich naturalny wybór – w wielu krajach to jedyny sposób na znalezienie lub sprzedaż mieszkania. Agenci Bonum Nieruchomości stają się dla nich i dla właścicieli profesjonalnym wsparciem: ułatwiają pierwszy kontakt oraz negocjacje, a następnie przygotowują dokumenty bezpiecznego najmu.  

 

Kim są zagraniczni najemcy?

Z danych wrocławskiej firmy Renting Zone, działającej w Grupie PolishProperty.eu, wynika, że Ukraińcy, Francuzi, Hiszpanie, Hindusi i Brytyjczycy najczęściej poszukują mieszkań na wynajem. Nic dziwnego: największe polskie miasta często stają się celem wielu obcokrajowców. Nowa praca i studia to główne powody przeprowadzki. Dzięki międzynarodowym korporacjom, które zagościły w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu, specjaliści z całego świata konkurują o najlepsze stanowiska. Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki społecznej: wynika z nich, że 850 dużych firm, zatrudniających powyżej 250 pracowników, rekrutuje obcokrajowców. Temat dotyczy przede wszystkim branży IT, BPO i SSC. Oprócz pracowników dużych firm, w Polsce jest coraz więcej studentów. Ostatnie dane mówią o 46 tys. młodych ludzi z całego świata. Nie wszyscy wybierają nasze uniwersytety w ramach programu Erasmus – wielu niezależnie podejmuje decyzję o nauce.  

 

Jakich mieszkań szukają?

Zagraniczni lokatorzy potrzebują przede wszystkim mieszkań w centrum. Jeśli przyjeżdżają sami, celują w kawalerki. Dla rodziny szukają odpowiednio większego mieszkania. W zależności od stanowiska i etapu w karierze przeznaczają inną część budżetu na wynajem. Opierając się na danych Renting Zone, „codzienne” oczekiwania obcokrajowców to 2200 – 3000 tys. zł za urządzone mieszkanie w dogodnej lokalizacji. We Wrocławiu chętnie wybierają nowe budownictwo, np. apartamenty przy ul. Czystej, Angel Wings lub mieszkania w inwestycji Kurkowa 14. Liczy się dla nich przede wszystkim centrum. Bliskość do pracy jest drugim warunkiem. Ze względu na rozlokowanie międzynarodowych korporacji mieszkania w okolicy Grunwaldu, Pl. Bema, Legnickiej i Wrocławskiego Parku Technologicznego cieszą się największym zainteresowanie.

 

Jak wygląda pomoc Bonum Nieruchomości?

Wielu właścicieli mieszkań mówi po angielsku, tak jak ich nowi lokatorzy, ale jednak agent staje się główną osobą do kontaktu pomiędzy nimi. Zwłaszcza, że obcokrajowcy doceniają usługę poszukiwania z pomocą biura. Przetłumaczymy Twoje ogłoszenie i wypromujemy je w odpowiedniej grupie zainteresowanych. Pomożemy w kontakcie i stworzymy komplet dokumentów w języku angielskim. Prawidłowe przygotowanie umów dla obu stron to bezpieczeństwo transakcji – nawet przy wynajmie na odległość [tu odnośnik do kolejnego tekstu, który wyjaśni, o co chodzi]. Agenci Bonum są wsparciem również po zamknięciu transakcji: gdy potrzebujesz pomocy w przekazaniu informacji o przedłużeniu umowy, zmianach w opłatach lub po prostu w rozmowie z lokatorem – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

Im szersza grupa docelowa, tym szybszy wynajem. Jeśli masz konkretne oczekiwania i szukasz lokatorów, którzy zaopiekują się Twoim mieszkaniem, bariery językowe powinny zniknąć. Młodzi Polacy chętniej wybierają kredyt hipoteczny, dlatego wśród pracowników, których stać na wynajem w centrum np. Wrocławia, znajdziesz właśnie obcokrajowców. Agenci Bonum chętnie wyjaśnią, że różnica tkwi tylko i wyłącznie w języku tworzenia dokumentów.

 

Zgłoś swoją nieruchomość do wynajęcia!

file
POWRÓT
Udostępnij tekst znajomym!